Adéla Vášová
adela.vasova@gmail.com

K fotografování mě přivedl můj tatínek. Ze začátku jsem fotila kompaktním fotoaparátem, který jsem od něj dostala. V roce 1996 jsem si koupila svou první zrcadlovku, Prakticu PLC3, společně s několika objektivy. O několik let později jsem dostala svůj první fotoaparát Canon - EOS 300V.

Mými prvními náměty byly krajiny, ale toto téma mě příliš nenaplňovalo a musím říci, že mi to ani moc nešlo. Zlom nastal, když jsem si pořídila digitální zrcadlovku Canon EOS 300D a navštívila s ní Podkrušnohorský zoopark v Chomutově. Z této jediné návštěvy mám několik výstavně i soutěžně úspěšných fotek a tehdy jsem našla své pravé téma - zvířata. Jsou mi totiž velice blízká a jejich fotografování mě baví pro svou rozmanitost a napětí.

Další mou doménou je focení architektury, Urbexu a kostelů. V posledních třech letech se zabývám dokumentací mizejících památek v Karlovarském kraji. Používám fotoaparát Canon EOS 700D s objektivem Canon EF 70-200mm f/4,0 L USM.

Od roku 1998 jsem členkou Fotoklubu Sokolov. Velice děkuji prezidentovi fotoklubu, panu Ludvíku Erdmannovi, díky němuž jsem získala nový pohled na fotografování.

V rámci fotoklubu se pravidelně zúčastňuji soutěží. Má nejlepší umístění byla 1., 2. a 5. místo v Ratibořickém mapovém okruhu. Někdy se mi podaří vyhrát i klubovou soutěž a nejvíce mě potěšila Cena poroty G7 (mezinárodní sdružení fotoklubů). V roce 2015 jsem vyhrála soutěž pořádanou firmou Canon na téma Urbex.

Společně se svým manželem jsme vystavovali fotografie v Nejdku, Sokolově, Praze atd.

Mým koníčkem i námětem jsou zvířata, pro která se snažím také něco aktivně udělat: jsem členkou organizace Svoboda zvířat a s manželem jsme se pravidelně každoročně účastnili charitativního Běhu pro gorily, pořádaného Zoo Praha, který byl bohužel v letošním roce (2016) zrušen.

Kromě focení se věnuji tvorbě šperků z polymerové hmoty. Mou tvorbu si můžete prohlédnout na stránkách.  

KONTAKT :

adela.vasova@gmail.com